saltar al contingut principal
Cercar
URV

Eleccions sindicals


Resultats electorals

Les eleccions de representants dels treballadors i treballadores de la URV es van dur a terme durant el dia d'ahir, 16 de maig de 2019.

Un cop realitzat l'escrutini els resultats electorals són els següents:

Circunscripció electoral Cens Vots CCOO Vots UGT Vots
Intersindical-CSC
Vots blanc Vots nuls Participació
PDI-Funcionaris 382 72 27 67 3 4 45,29%
PDI-Laborals 1765 64 64 52 6 2 10,65%
PAS-Funcionaris 359 153 120 - 16 8 82,73%
PAS-Laboral (grups I i II) 254 120 34 - 11 2 65,75%
PAS-Laboral (grups III i IV) 117 45 27 - 4 4 68,38%

ATRIBUCIÓ DE LLOCS I VOTS OBTINGUTS

Circunscripció electoral Membres a escollir CC.OO UGT Intersindical-CSC
Presentats Elegits Vots Presentats Elegits Vots Presentats Elegits Vots
PDI-Funcionaris 13 16 6 72 13 2 27 24 5 67
PDI-Laborals 23 27 8 64 33 8 64 23 7 52
PAS-Funcionaris 13 36 7 153 37 6 120 - - -
PAS-Laboral (grups I i II) 9 26 7 120 17 2 34 - - -
PAS-Laboral (grups III i IV) 4 15 2 27 14 2 45 - - -

Representants dels treballadors i treballadores escollits per candidatures

CIRCUNSCRIPCIÓ ELECTORAL PDI-FUNCIONARI
ORDRE CC.OO ORDRE UGT ORDRE INTERSINDICAL-CSC
1 Laureano Jiménez Esteller 1 Montserrat Garcia Famoso 1 Francisco López Bonillo
2 Teresa Torres Coronas 2 Carlos Garcia-Barrosa Villalonga 2 Pere Navarro Gómez
3 Dieter Boer     3 Jordi Ginebra Serrabou
4 M. Lluïsa Panisello Chavarria     4 Pilar Salagre Granero
5 Antoni Pérez-Portabella López     5 Xavier Rull Muruzabal
6 Ricard Monclús Guitart        
CIRCUNSCRIPCIÓ ELECTORAL PDI-LABORAL
ORDRE CC.OO ORDRE UGT ORDRE INTERSINDICAL-CSC
1 Antoni Martínez Ballesté 1 Diana Marin Consarnau 1 Ígor Besora de Miguel
2 Agustí Solanas Gómez 2 Endrius Cocciolo 2 Isabel Oltra Massuet
3 Maria del Pilar Bonasa Jiménez 3 Hector Simón Moreno 3 Francesc Massip Bonet
4 Luis Díaz Serrano 4 Marta Serrano Coll 4 Cilia Willem
5 Sabine Charlotte Flamand 5 Esther Guerrero Vizuete 5 Sandra Contreras Iglesias
6 Pau Galiana Llasat 6 Oliver Klein Bosquet 6 Jordi Jaria Manzano
7 Jordi Andreu Corbaton 7 Jose Manuel Gavilan 7 Anna Maria Montserrat Ciurana
8 Abdelali El Aroudi 8 Isabel Megias Rangil    
CIRCUNSCRIPCIÓ ELECTORAL PAS-FUNCIONARI
ORDRE CC.OO ORDRE UGT
1 Dúnia Munné 1 Carles Castellote Caixal
2 Esther Puig 2 Raquel Chaves García
3 Gema Duarte 3 Xavier Fernández Tuset
4 Miquel Vidal 4 Olga Santiago Peces
5 Iolanda Santiago 5 Jordi Carbó Tudela
6 Rubén Aguado 6 Susana Aguado Fuentes
7 Esteve Iniesta    
CIRCUNSCRIPCIÓ ELECTORAL PAS-LABORAL (grups I i II)
ORDRE CC.OO ORDRE UGT
1 Joel Fernández 1 José María Sánchez Fernández
2 Pilar Zapata 2 Miguel Ángel Lambán Launes
3 Joan Martínez    
4 Teresa Roda    
5 Roc Arola    
6 Pedro Cabanillas    
7 Marina Canales    
CIRCUNSCRIPCIÓ ELECTORAL PAS-LABORAL (grups III i IV)
ORDRE CC.OO ORDRE UGT
1 Noelia Valdivieso 1 Xavier Segarra Vicente
2 Pedro Marta 2 Miguel Pablo Oteiza De La Cuadra