ir al contenido principal
Buscar
URV

PREMIOS REPSOL A TRABAJOS DE INVESTIGACIÓN DE CFGS

El Consejo Comarcal del Tarragonés, Repsol, la Junta de Directores de los centres de educación de secundaria de la comarca, y las asociaciones de padres y madres de alumnos, vienen convocando desde el curso 2000-2001, unos premios de investigación con el objetivo de:

  • Estimular al alumnado en la realización de trabajos de calidad. 
  • Educar a los jóvenes en la presentación y defensa pública del trabajo realizado. 
  • Potenciar la investigación en el ámbito universitario. 
  • Incentivar a los centros para que motiven a sus alumnos en profundizar en el mundo de la investigación.

En estos premios de investigación pueden participar todos los alumnos de los centros de educación secundaria de la comarca del Tarragonés, y cada centro puede presentar tres trabajos de investigación de Ciclo Formativo de Grado Superior.

Cursos

Curso Premio Título Nombre y apellidos Centro
  Tocant el cel amb la ma Marina Borràs, Mario Andrés, Anna Martínez, Esther Borràs, Nadia El Asdri Inst. Vidal i Barraquer
2016-17 Centre d’estudis de la Mama Noelia Sancho Inst. Calípolis
  Projecte d'Empresa: AURUM SPA & WELLNESS Nadiya Zhuk i Ariadna Calbet Inst. Calípolis
Curso Premio Título Nombre y apellidos Centro
  El melanoma maligne Ana Angosto Inst. Cal·lípolis
2015-16 La ruta de l'aigua de Constantí Ariadna Ibáñez i Àngels Niñerola Inst. Vidal i Barraquer
  Jorros Jaus Elisabeth Llaberia, Aitana Sánchez, Marina Sanahuja Inst. Cal·lípolis

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2014-15

Ambientació lumínica LED i sonora mitjançant color de líquids

arles Recasens Álvarez, Ismael Borràs Sangenís i Camilo Tautiva Betancourt Ins. Comte de Rius

Simulació al laboratori d'un tractament primari i secundari d'aigües residuals

Raquel Marín Álvarez, Imanol Campanals Subirats i Jordi Royo Mata Ins. Comte de Rius

Càncer de recte amb metàstasi hepàtica

Jordi Fontova Ruiz Ins. Cal·lípolis

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2013-14

Posa't els monuments a la butxaca
 

Nerea Lozano Espinosa, Alexia Fernández Rodríguez, Ariadna Vallvé Fortuny, Ester Peláez Ortíz, Ana Fernández Damas, Pol Martínez Roig

Ins. Vidal i Barraquer

Prototip de mini aerogenerador

Jon Guasch Pujol, Roger Mestres Carbó

Ins.Pere Martell

Els efectes de les telecomunicacions en la societat

Edgar Redondo Adell, Carlos Peralta Sorolla, David Fernández Fernández

Ins. Pere Martell

 Curso

 Premio

 Título

 Nombre y apellidos

 Centro

 
 
2012-13

 1º

Punt i final

Ainhoa Amigó García, Laura Llopart Garriga, Noelia Maireles Salado, Sara Torre Velilla

Ins. Vidal i Barraquer

 2º

La contaminació invisible/Anàlisi de sòl

 Josep Ma. Gómez Fernández, Bouchra Boumina

Ins. Comte de Rius

Càncers múltiples a Tarragona

 María Expósito Vega

Ins. Cal·lípolis

 Curso

 Premio

 Título

 Nombre y apellidos

 Centro

2011-12

 1º

 Pla estratègic futbol base del Nàstic de Tarragona

Yvan Castillo Sentís, Joan Puig Llort, Ramon Vilalta Altés

Ins. Cal·lípolis

Anàlisi d'una mostra d'aigua de riu destinada a la producció d'aigua potable

Albert Lozano Contreras, Cristian Alarcón Sanabria

Ins. Comte de Rius

Transformació d'un vehicle de combustió a elèctric

Dídac Alhama Soler

Ins. Pere Martell

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2010-11

Un projecte de futur

Cristina Peris Cortés, Mercè Jiménez Cuñat, Nerea López Serrano

Ins. Vidal i Barraquer

Eliminació dels nutrients de la matèria orgànica en una estació depuradora

Remedios García Hipólito

Ins. Comte de Rius

Construcció i disseny d'un kart elèctric

Alberto Peñuela González, Joantan Fernández Hee

Ins. Pere Martell

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2009-10

Centre de suport per a les adolescents embaraçades

Esther Valldosera Amorós, Susanna Baraldés Mora

Ins. Vidal i Barraquer

Tractament de gangli limfàtic en el laboratori d'anatomia patològica

Miguel Ángel Roldán Estrada

Ins. Cal·lípolis

La família, un oasi de protecció

Macarena Aguirre Henríquez, Noelia Maireles Salado, Tania Torres García, Sonia Cabanillas Mestre, Isamar Mateo Jiménez, Anna Escobar Felip, Mireia Clofent Alonso, Estefanía Paredes Vittori, María Pérez Roca, Anna Cusell Morelló,  Mirta Bernal Ibars, Nadia Alcalá León, Lorena Fernández Van Heijnsbergen, Laura Mauri Arqués, Aura Fortuny García, Jessica Alarcón González, Marta Casanova Mas, Ariadna Dalmau Escall, Mònica Farré Termes, Raquel Roca Chavarría, Isabel Villamajor Corrales, Nati Llopart Creus, Cristina Collado Conde

Ins. Vidal i Barraquer

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2008-09

Anàlisi de l'aigua del riu Gaià

Clara Bosquet Arbós, Teresa Teruel Triguero

Ins. Comte de Rius

Anàlisi i potabilització de l'aigua del riu Ebre

Juan Carlos Barceló Bosque, Frank Jiménez Pastó

Ins. Comte de Rius

3r

Dia Internacional de la Família: Gran i petits juguem units

Mireia Albà Suñé, Sonia Álvarez Valdivia, Paula Arbeloa Suárez, Rocío Arenas Centelles, Núria Caballé Nolla, Verònica Chacón Ordóñez, Jimena Soledad Chaures, Anna Estivill Bedmar, Montse Fernández Simó, Águeda García Roca, Sandra González Suñé, Alicia Hidalgo Haro, Núria Pérez Sánchez, Silvia Navarro Verdú, Natalia Pérez Sánchez, Montserrat Pié Galofré, Azahara Rivas Ramos, Alba Torres Ribera, Raquel Velasco Cardeñosa

Ins. Vidal i Barraquer

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2007-08

 La teva biblio

 Marc Fabregat Biosca, Alfred Sáiz Félix

Ins. Vidal i Barraquer

 Projecte de prevenció de la violència de gènere a Tarragona "Una dona, una vida"
 
 

Laura Heredia Magaña, Laia Meléndez Hernández, Maribel Monzón Collados, Georgina Rovira Deuto, Raquel Sáinz Flores, Irene Sáez Julián, Meritxell Domènech Saumell, Sonia Esteban Gil, Núria Figeras Dalmau, Alba Altes Suñé, Mar naguera Pinio, Míriam Casanovas Amador, Luz A. Suaza Crus, Pere Tost Valls, Claudia Viñals Hurtado, Mònica Rabadà, Raquel Ramos Franquet, Ivet Rodón Grau, Jordi Querol

 
 

Ins. Vidal i Barraquer

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2006-07

 1º

Producció de Bioetanol

Manos, Victor M. Jiménez Martínez

Ins. Comte de Rius

 Anisakis, en boca de tothom

Marta Cuadrat Giménez, Pilar Llort Mercadé, Ester Montero Pérez, Sabina Hernández Inglés

Ins. Cal·lípolis

 DAFNE. Pla d'Empresa

Roser Català Coll, María Lahosa Romero

Ins. Cal·lípolis

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

 
2005-06

 1º

Staphylococcus aureus: portadors i resistència

 Neus Villegas Máximo, Guiomar Ribas Ferran, Montse Ortega Fernández

Ins. Cal·lípolis

 2º

 eRA wellness

 Teresa Alcañiz Rodríguez

Ins. Cal·lípolis

 Cines Repsol YPF
 

 Miquel Cubel Escarré

Ins. Vidal i Barraquer

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2004-05

 Gestió dels residus generats als laboratoris del centre

 Montse Badia Camps, Ana García Gil, Judith San Felipe Palau, Àngels Colom Canadell

Ins. Cal·lípolis

 Millenium Olive Trees

 Carolina Menéndez del Val, Elisabet Olivera Beltrame, Vicente González Gámez

Ins. Vidal i Barraquer

 Aplicació CONTROLPC

Sergi Plana Martín, Joan Rovira Guasch

Ins. Vidal i Barraquer

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

 Centro

2003-04

 1º

Anàlisi de les fonst naturals de l'Alt Camp i Baix Camp

 M. Cinta Vergés Panisello, Carol Delgado Lorenzo, Meri Codina Quiñones

Ins. Cal·lípolis

Desert    

 Projecte d'un sistema de rec per aspersió

 David Bernal López, Vicente Pichardo Calvet

Ins. Comte de Rius

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2002-03

 Projecte Infoxarxa.com

 Xavier San Nicolás Civit, Maria Irpinell Sugrañes

Ins. Vidal i Barraquer

 Impactuning SL

Eder Molina Mata, Francisco Reverte Clemente

Ins. Vidal i Barraquer

 3º ex aequo

 AM2G

 Miquel García Cubells, Antoni Menasanch Sevil

Ins. Comte de Rius

3º ex aequo

Plim i Toc.Les eines dels artistes

Esther Casanova Borràs, Estefanía Alifonso Sorribes, Esther Casanova Borràs, M. Carmen Castro Arjona, Noemí Cobo Pintado, M. Dolores Curs Pulido, Silvia Fraire Saladié, Laura Mireia García Domínguez, Raquel Hernández Curto, Rosa del Mar Isert Suárez, Isabel López Vall, Mari Crus Lozano Carrasco, Elisabet marsal Pié, Patricia Parra López, M. Carmen Real Moyano, Míriam Redondo Tortosa, Yolanda Ruíz Salazar, Yolanda Sáez Martín, Susanna Savall Aubià, Ingrid Vergés Tono

Ins. Vidal i Barraquer

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2001-02

 Simulació d'operacions d'importació i exportació d'una empresa catalana vers Japó i Uruguai

 Josep Anton Forcadell Gómez, Josep Ramon Pascual,  Estela Leal Cánovas, Ana Belén Siles Gallego, Mònica Margelef Albert, Octavi Martínez Moix

Ins. Martí i Franquès

 Propostes de dinamització cultural a la ciutadella ibèrica de Calafell

Oriol Achón Fernández, Sandra Ballester Chivite, Mònica Bartolé Fàbregas, Mònica Brull Sánchez, Patricia Cabezas Güell, Raul Cid Perpiñá, Silvia Esteve Martínez, Marlene Fernández Novo, Laia Ferré Borrás, Helena Ferré Ruiz, Francina Gamundi Curto, Damiana García Gómez, José Juan González Nieto, Gloria Monteagudo Robledo, Sonia Moreno García, Marta Pons Moncada, Anna Redó Carceller, Rosa Robledo Monteagudo, Montserrat Roselló Orgila, Inmaculada Ruiz Roman, María Subirana Jané, Jonatan Tarafa Cervera

Col. Sagrat Cor de Jesús

 Projecte d'un elevador en espai tancat

 Óscar Pesquero Cabezas

Ins. Bonavista

Curso

Premio

Título

Nombre y apellidos

Centro

2000-01

Construtar SL

Marta Peiret, Sandra Boyer

Ins. Vidal i Barraquer

Projecte d'automatització

Ricardo Gutiérrez, David Serra, Óscar Aragón

Ins. Comte de Rius

Una investigació dels recursos de lleure en un entorn turístic

24 alumnes

Ins. Vidal i Barraquer