saltar al contingut principal
Cercar
URV

PREMIS ALS TREBALLS DE RECERCA DE CFGS "REPSOL YPF"

El Consell Comarcal del Tarragonès, la Junta de Directors dels centres d'educació secundària de la comarca, i les associacions de pares i mares d'alumnes venen convocant, des del curs 2000-2001, uns premis d'investigació amb l'objectiu de:

  • Estimular l'alumnat en la realització de treballs de qualitat.
  • Educar els joves en la presentació i defensa pública del treball realitzat.
  • Potenciar la recerca fora de l'àmbit universitari.
  • Incentivar els centres en la motivació dels seus alumnes a endinsar-se en el món de la investigació.

A aquests premis de recerca hi poden participar tots els alumnes dels centres d'educació secundària de la comarca del Tarragonès, i cada centre pot presentar tres treball d'investigació de Cicle Formatiu de Grau Superior.

Cursos

 

Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2014-15 1r Vocacionals Ambientació lumínica LED i sonora mitjançant color de líquids    
2n Big Bang Team Simulació al laboratori d'un tractament primari i secundari d'aigües residuals    
3r Contacàncer Càncer de recte amb metàstasi hepàtica    
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre

2013-14

1r Els nens de l'oca Posa't els monuments a la butxaca
 
  • Nerea Lozano Espinosa
  • Alexia Fernández Rodríguez
  • Ariadna Vallvé Fortuny
  • Ester Peláez Ortíz
  • Ana Fernández Damas
  • Pol Martínez Roig
Institut Vidal i Barraquer
2n Vindgrup Prototip de mini aerogenerador
  • Jon Guasch Pujol
  • Roger Mestres Carbó
Institut Pere Martell
3r Los camperos Els efectes de les telecomunicacions en la societat
  • Edgar Redondo Adell
  • Carlos Peralta Sorolla
  • David Fernández Fernández
Institut Pere Martell
 Curs  Premi  Pseudònim  Títol  Noms i cognoms  Centre
 
 
 2012-13
 1r Punt i final, sense tu també ho sóc tot Punt i final
  • Ainhoa Amigó García
  • Laura Llopart Garriga
  • Noelia Maireles Salado
  • Sara Torre Velilla
Institut Vidal i Barraquer
 2n  Spectra 50B La contaminació invisible/Anàlisi de sòl
  •  Josep Ma. Gómez Fernández
  • Bouchra Boumina
Institut Comte de Rius
Cal·lípolis 3r  Tatuatge Càncers múltiples a Tarragona
  •  María Expósito Vega
Insititut Cal·lípolis
 Curs  Premi  Pseudònim  Títol  Noms i cognoms  Centre
 2011-12  1r Wembley  Pla estratègic futbol base del Nàstic de Tarragona
  • Yvan Castillo Sentís
  • Joan Puig Llort
  • Ramon Vilalta Altés
 Institut Cal·lípolis
2n Aina Duch Anàlisi d'una mostra d'aigua de riu destinada a la producció d'aigua potable
  • Albert Lozano Contreras
  • Cristian Alarcón Sanabria
Institut Comte de Rius
3r Lababaelectrica Transformació d'un vehicle de combustió a elèctric
  • Dídac Alhama Soler
Institut Pere Martell
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2010-11 1r 3 millor que 2 Un projecte de futur
  • Cristina Peris Cortés
  • Mercè Jiménez Cuñat
  • Nerea López Serrano
Institut Vidal i Barraquer
2n Osane Poy Eliminació dels nutrients de la matèria orgànica en una estació depuradora
  • Remedios García Hipólito
Institut Comte de Rius
3r El Kart Construcció i disseny d'un kart elèctric
  • Alberto Peñuela González
  • Joantan Fernández Hee
Institut Pere Martell
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2009-10 1r I ara k? Centre de suport per a les adolescents embaraçades
  • Esther Valldosera Amorós
  • Susanna Baraldés Mora
 Institut Vidal i Barraquer
2n Reed-Sternberg Tractament de gangli limfàtic en el laboratori d'anatomia patològica
  • Miguel Ángel Roldán Estrada
 Institut Cal·lípolis
3r Oasi La família, un oasi de protecció
  • Macarena Aguirre Henríquez
  • Noelia Maireles Salado
  • Tania Torres García
  • Sonia Cabanillas Mestre
  • Isamar Mateo Jiménez
  • Anna Escobar Felip
  • Mireia Clofent Alonso
  • Estefanía Paredes Vittori
  • María Pérez Roca
  • Anna Cusell Morelló
  • . Mirta Bernal Ibars
  • Nadia Alcalá León
  • Lorena Fernández Van Heijnsbergen
  • Laura Mauri Arqués
  • Aura Fortuny García
  • Jessica Alarcón González
  • Marta Casanova mas
  • Ariadna Dalmau Escall
  • Mònica Farré Termes
  • Raquel Roca Chavarría
  • Isabel Villamajor Corrales
  • Nati Llopart Creus
  • Cristina Collado Conde
 
 Institut Vidal i Barraquer
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2008-09 1r Aperture-Science Anàlisi de l'aigua del riu Gaià
  • Clara Bosquet Arbós
  • Ma. Teresa Teruel Triguero
Institut Comte de Rius
2n Lavoisier Anàlisi i potabilització de l'aigua del riu Ebre
  • Juan Carlos Barceló Bosque
  • Frank Jiménez Pastó
Institut Comte de Rius
3r Facuta Dia Internacional de la Família: Gran i petits juguem units
  • Mireia Albà Suñé
  • Sonia Álvarez Valdivia
  • Paula Arbeloa Suárez
  • Rocío Arenas Centelles
  • Núria Caballé Nolla
  • Verònica Chacón Ordóñez
  • Jimena Soledad Chaures
  • Anna Estivill Bedmar
  • Montse Fernández Simó
  • Águeda García Roca
  • Sandra González Suñé
  • Alicia Hidalgo Haro
  • Núria Pérez Sánchez
  • Silvia Navarro Verdú
  • Natalia Pérez Sánchez
  • Montserrat Pié Galofré
  • Azahara Rivas Ramos
  • Alba Torres Ribera
  • Raquel Velasco Cardeñosa
Institut Vidal i Barraquer
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2007-08 1r  Latevabiblio  La teva biblio
  •  Marc Fabregat Biosca
  • Alfred Sáiz Félix
Institut Vidal i Barraquer
2n  Grup Aloma
 
 
 Projecte de prevenció de la violència d gènere a Tarragona "Una dona, una vida"
 
 
  •  Laura Heredia Magaña
  • Laia Meléndez Hernández
  • Maribel Monzón Collados
  • Georgina Rovira Deuto
  • Raquel Sáinz Flores
  • Irene Sáez Julián
  • Meritxell Domènech Saumell
  • Sonia Esteban Gil
  • Núria Figeras Dalmau
  • Alba Altes Suñé
  • Mar naguera Pinio
  • Míriam Casanovas Amador
  • Luz A. Suaza Crus
  • Pere Tost Valls
  • Claudia Viñals Hurtado
  • Mònica Rabadà
  • Raquel Ramos Franquet
  • Ivet Rodón Grau
  • Jordi Querol
 
 
Institut Vidal i Barraquer
 Curs  Premi  Pseudònim  Títol Nom i cognoms  Centre
 2006-07
 
 
 1r BIO  Producció de Bioetanol
  •  Raquel Sánchez Manos
  • Victor M. Jiménez Martínez
Institut Comte de Rius
 2n  Tramuntana  Anisakis, en boca de tothom
  •  Marta Cuadrat Giménez
  • Pilar Llort Mercadé
  • Ester Montero Pérez
  • Sabina Hernández Inglés
 Institut Cal·lípolis
 3r  DAFNE  DAFNE. Pla d'Empresa
  •  Roser Català Coll
  • María Lahosa Romero
 Institut Cal·lípolis
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
 
2005-06
 1r  Marsa Staphylococcus aureus: portadors i resistència
  •  Neus Villegas Máximo
  • Guiomar Ribas Ferran
  • Montse Ortega Fernández
 Institut Cal·lípolis
 2n  Aseret  eRA wellness
  •  Teresa Alcañiz Rodríguez
 Institut Cal·lípolis
3r  Mijalis Ocarrat
 
 Cines Repsol YPF
 
  •  Miquel Cubel Escarré
 Institut Vidal i Barraquer
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2004-05 1r  Terra  Gestió dels residus generats als laboratoris del centre
  •  Montse Badia Camps
  • Ana García Gil
  • Judith San Felipe Palau
  • Àngels Colom Canadell
Institut Cal·lípolis
2n  Caviel  Millenium Olive Trees
  •  Carolina Menéndez del Val
  • Elisabet Olivera Beltrame
  • Vicente González Gámez
Institut Vidal i Barraquer
3r  Tornassols
 
 Aplicació CONTROLPC
  •  Sergi Plana Martín
  • Joan Rovira Guasch
Institut Vidal i Barraquer
 Curs  Premi  Pseudònim  Títol  Nom i cognoms  Centre
 2003-04  1r  Gaia Anàlisi de les fonst naturals de l'Alt Camp i Baix Camp
  •  M. Cinta Vergés Panisello
  • Carol Delgado Lorenzo
  • Meri Codina Quiñones
 Institut Cal·lípolis
2n  desert      
3r  Dabelo Ibiza  Projecte d'un sistema de rec per aspersió
  •  David Bernal López
  • Vicente Pichardo Calvet
Institut Comte de Rius
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2002-03 1r  Inforxarxa  Projecte Infoxarxa.com
  •  Xavier San Nicolás Civit
  • Maria Irpinell Sugrañes
Institut Vidal i Barraquer
2n  Impact  Impactuning SL
  •  Eder Molina Mata
  • Francisco Reverte Clemente
Institut Vidal i Barraquer
 3r ex aequo  AM2G  AM2G
  •  Miquel García Cubells
  • Antoni Menasanch Sevil
 Institut Comte de Rius
3r ex aequo INFart Plim i Toc.Les eines dels artistes
  • Esther Casanova Borràs
  • Estefanía Alifonso Sorribes
  • Esther Casanova Borràs
  • M. Carmen Castro Arjona
  • Noemí Cobo Pintado
  • M. Dolores Curs Pulido
  • Silvia Fraire Saladié
  • Laura Mireia García Domínguez
  • Raquel Hernández Curto
  • Rosa del Mar Isert Suárez
  • Isabel López Vall
  • Mari Crus Lozano Carrasco
  • Elisabet marsal Pié
  • Patricia Parra López
  • M. Carmen Real Moyano
  • Míriam Redondo Tortosa
  • Yolanda Ruíz Salazar
  • Yolanda Sáez Martín
  • Susanna Savall Aubià
  • Ingrid Vergés Tono
Institut Vidal i Barraquer
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2001-02 1r  Pellexport  Simulació d'operacions d'importació i exportació d'una empresa catalana vers Japó i Uruguai
  •  Josep Anton Forcadell Gómez
  • Josep Ramon Pascual
  • Estela Leal Cánovas
  • Ana Belén Siles Gallego
  • Mònica Margelef Albert
  • Octavi Martínez Moix
Institut Martí i Franquès
2n  Indíbil i Mandoni  Propostes de dinamització cultural a la ciutadella ibèrica de Calafell
  •  Oriol Achón Fernández
  • Sandra Ballester Chivite
  • Mònica Bartolé Fàbregas
  • Mònica Brull Sánchez
  • Patricia Cabezas Güell
  • Raul Cid Perpiñá
  • Silvia Esteve Martínez
  • Marlene Fernández Novo
  • Laia Ferré Borrás
  • Helena Ferré Ruiz
  • Francina Gamundi Curto
  • Damiana García Gómez
  • José Juan González Nieto
  • Gloria Monteagudo Robledo
  • Sonia Moreno García
  • Marta Pons Moncada
  • Anna Redó Carceller
  • Rosa Robledo Monteagudo
  • Montserrat Roselló Orgila
  • Inmaculada Ruiz Roman
  • María Subirana Jané
  • Jonatan Tarafa Cervera
Col·legi Sagrat Cor de Jesús
3r  Kucha  Projecte d'un elevador en espai tancat
  •  Óscar Pesquero Cabezas
Institut Bonavista
Curs Premi Pseudònim Títol Nom i cognoms Centre
2000-01 1r Sanmar Construtar SL
  • Marta Peiret
  • Sandra Boyer
Institut Vidal i Barraquer
2n Mecatronik Projecte d'automatització
  • Ricardo Gutiérrez
  • David Serra
  • Óscar Aragón
Institut Comte de Rius
3r Salasac Una investigació dels recursos de lleure en un entorn turístic
  • 24 alumnes
Institut Vidal i Barraquer